Relacja z wizyty monitorującej

W dniach 24-28 maja 2017 roku odbyła się wizyta monitorująca praktyki młodzieży w Irlandii w ramach projektu: „Zdobądź doświadczenie; osiągnij sukces; praktyki zawodowe ZSH w Sopocie w Irlandii” o numerze: 2016-1-PL01-KA102-025218 realizowanego w okresie 21.11.2016- 20.06.2018 roku ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER)w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego w której uczestniczyli: koordynator projektu – Katarzyna Komodzińska i Rafał Nowicki. Celem wizyty w Irlandii było sprawdzenie warunków praktyk i zakwaterowania młodzieży odbywającej w tym czasie mobilność.

Podczas pobytu w Irlandii przebywaliśmy w Cork, Mallow, Youghal, gdzie mieszczą się biura partnera opiekującego się młodzieżą z Polski, w tym z naszej szkoły- firmy YOUR INTERNATIONAL TREINING. Firma ta na miejscu zapewnia zakwaterowanie, organizuje miejsca praktyk i również opiekuje się naszą młodzieżą organizując wycieczki i czas wolny. Polskim rezydentem firmy YIT jest Pani Patrycja Pilarek.

Nasi uczniowie są bardzo zadowoleni z pobytu i pytali się co można zrobić, aby uczestniczyć jeszcze raz w projekcie. Rozmawialiśmy także z przedstawicielami pracodawców irlandzkich, którzy chwalą naszych uczniów (uczestników projektu) za pracowitość i dobrą komunikację.

Podczas pobytu mieliśmy okazję spotkać też inną grupę młodzieży wraz z opiekunem praktyk z Radzymina koło Warszawy. Wspólnie odbyliśmy wycieczkę krajoznawczą do stolicy Irlandii – Dublina.

 

Maj 29, 2017